Cypr

Cypr i plaża Afrodyty…

 

 Wybierając wakacje na Cyprze szukałam ciekawych miejsc do obejrzenia. No i znalazłam kilka, a jednym z tych miejsc była właśnie plaża Afrodyty zwana również Petra tou Romiou. Po tygodniu leżenia mieliśmy dość i chcieliśmy w końcu coś zobaczyć innego niż tylko hotel i basen. Z Pafos do plaży jest nie daleko bo tylko 25 km.

Pierwsze widoki plaży. Niestety nie ma parkingu przy samej plaży. Trzeba zaparkować po drugiej stronie ulicy i żeby mieć miejsce najlepiej wybrać się z rana.  Na parkingu jest mały sklepik z pamiątkami i napojami, a na plaże dochodzi się podziemnym tunelem.

Skała Afrodyty miejsce gdzie według legendy wynurzyła się Afrodyta z morskiej kąpieli. Afrodyta bogini miłości i płodności, piękna i pożądania. Wyłoniła się naga z piany morskiej przy skałach zwanych Petra tou Romiou. Spotkała tam właśnie swoich kochanków i od tamtej pory Cypr i to miejsce nazywane jest Wyspą Miłości.

Afrodyta według historii  była również nazywana boginią kwiatów. Gdy dotarła do pobliskiego brzegu, za każdym dotknięciem jej stopy wyrastały z ziemi piękne kwiaty. Zresztą wszystkiego, czego dotknęła, zakwitało i tętniło życiem. I do dziś tętni. Z roku na rok co raz więcej  turystów odwiedza to miejsce. Cypr nazywany jest również wyspą słońca.

Słyszeliśmy również o micie, że kto opłynie skały Petra tou Romiou nago, ten w miłości będzie szczęśliwy przez całe swe życie. Podobno najlepiej zrobić to przy blasku księżyca. Trudno powiedzieć czy faktycznie robią tak przybywający na tą wyspę i plażę.

Po kąpielach w orzeźwiającej wodzie można wybrać się na poszukiwanie kamieni w kształcie serca.Taki kamień pomoże znaleźć wyjątkowa osobę, a wraz z nią wielką miłość. Jeśli już ktoś jest w związku, kamień w kształcie serca pomoże utrwalić uczucie. Tylko troszkę ciężko je szukać jak temperatura wskazuje 40 stopni.

Jak widać fale pienią tak samo, jak wtedy, gdy narodziła się Afrodyta. Może i one dodadza nam młodości i urody.  Zobaczymy za jakiś czas 🙂

Widok z drogi na BOGINI AFRODYTĘ…

LIPIEC 2105…

Flaga Cypru

KRAJ: CYPR ·
KONTYNENT: EUROPA
STOLICA: NIKOZJA ·
WALUTA: EURO
POWIERZCHNIA: 8 997 KM² ·
POPULACJA: 838 897

O MNIE… Raz nienormalna.. ..zawsze realna.. ..mało kiedy idealna.. ..zawsze szalona i zakręcona :))) Nazywam się Ania. Mam 40 lat i jestem mamą dwójki uroczych dzieciaków i żoną super faceta. Uwielbiamy podróżować, fotografować, poczytać i dobrze zjeść, a przy tym cieszyć się wspólnie spędzona chwilą. Od kilkunastu lat mieszkamy w Norwegii i to właśnie o Norwegii najwięcej będzie w moim pamiętniku. Nasza przygoda z Norwegią, zwiedzaniem i podróżami zaczęła się w 2010 roku, kiedy to pewnego kwietniowego weekendu trafiliśmy nad fiordy, które jadły nam z ręki :)))) I wtedy zakochaliśmy się w Norwegii. Ale o tym po kolei…