NASZE PODRÓŻE

Norwegia

Furebergsfossen wodospad jak welon ślubny

Furebersfossen był jedną z naszych atrakcji w majowy długi weekend. Jest to piękny wodospad w środkowej Norwegii. Wyglądem przypomina trochę welon Panny Młodej. Jest bardzo duży i rozłożysty. Furebersfossen mieści się w gminie Kvinnherad w regionie Hordaland.

Niesamowite jest, to że wodospad jest przy samej drodze nr. 551 i nie da się go przegapić. Taki widok robi ogromne wrażenie dla wszystkich przejeżdzających.

Furebersfossen jest mocno stromy, ma około 150 metrów wysokości i jest wodospadem rzeki Furebergselva stąd też jego nazwa. Rzeka Furebergselva jest zasilana przez stopioną wodę z lodowca Flogefonna. Największe ciśnienie wody jest na wiosnę lub lato po bardzo ciepłych dniach.

Najlepsze zdjęcia można zrobić z mostu pod samym wodospadem. Są one wtedy bardzo piękne, a zarazem bardzo ciężko je zrobić bo cieśninie jest okropnie duże i w jednej sekundzie aparat jest mokry. Ujęcia wodospadu powtarzają się ponieważ ciężko je zrobić względu na fiord Hardangerssfjord za plecami i ograniczoną ilość miejsca.

Polecam odwiedzenie tego miejsca będąc w Norwegii i okolicy.

ATRAKCJE OKOLICY…

 1. Lodowiec Folgefonna

PODOBNE POSTY:

 • Byłam w bardzo wielu miejscach świata, ale w Norwegii jeszcze nie. Cudowne zdjęcia:)

  • To koniecznie musisz wybrać się do Norwegii 🙂 Norwegia jest niezwykle piękna i malownicza, ma wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. A na chwilę obecną zapraszam na podróże ze mną po Norwegii 🙂 pozdrawiam serdecznie 🙂

 • Sebastian Howański

  Piękne miejsca i cudowne zdjęcia

  • Bardzo dziękuje 🙂

 • Bardzo podobają mi się wodospady, a ten zachwyca i zapiera dech 🙂

  • Nie da się opisać tego miejsc i żadne zdjęcie ani film tego nie odda 🙂 to trzeba zobaczyć 🙂