Norwegia

Skjervsfossen historyczny wodospad…

25.05.20

Skjervsfossen kolejnym wodospadem naszej wycieczki. Przez przypadek oczywiście znalezionym. Mieści się on 37 km od Kinsarvik, a 18 km od Voss. Dojechaliśmy  do niego drogą chyba przez nikogo nie uczęszczaną, a domki które tam są to już dawno zostały zapomniane przez ludzi. W taka pogodę to miejsce jest lekko przerażające i nie fajne na zamieszkanie.

Sam wodospad leży przy historycznej drodze “Skjervet” ma 150 długości. W okolicy wodospadu są ścieżki rowerowe i spacerowe.

Od jakiegoś czasu to miejsce jest jednak dość popularne ponieważ gmina zadbała o swoich turystów i wybudowała punkt widokowy i toalety.

Toaleta w tym miejscu jest bardzo nietypowa i oryginalna. Zrobiła na nas ogromne warzenie. Pierwszy raz coś takiego zobaczyliśmy. Toaleta z panoramą w dodatku wszystko piękne, nowe i drogie. Nie byle jakie materiały. Nawet w podłodze szyba jest żeby umilić czas tam spędzony 🙂

Prawie wszyscy musieli w tym czasie skorzystać z toalety i koniecznie trzeba było to sfotografować, zabawy było przy tym wiele.

Po udanej wycieczce po wodospadach wracamy do naszej bazy na odpoczynek nad pięknym fiordem.

ATRAKCJE OKOLICY…

  1. Tvindefossen-wodospad
  2. Voss

O MNIE… Raz nienormalna.. ..zawsze realna.. ..mało kiedy idealna.. ..zawsze szalona i zakręcona :))) Nazywam się Ania. Mam 40 lat i jestem mamą dwójki uroczych dzieciaków i żoną super faceta. Uwielbiamy podróżować, fotografować, poczytać i dobrze zjeść, a przy tym cieszyć się wspólnie spędzona chwilą. Od kilkunastu lat mieszkamy w Norwegii i to właśnie o Norwegii najwięcej będzie w moim pamiętniku. Nasza przygoda z Norwegią, zwiedzaniem i podróżami zaczęła się w 2010 roku, kiedy to pewnego kwietniowego weekendu trafiliśmy nad fiordy, które jadły nam z ręki :)))) I wtedy zakochaliśmy się w Norwegii. Ale o tym po kolei…